Odborná porota krajského kola soutěže „Zlatý erb“, která vybírá nejlepší webové stránky měst a obcí, ocenila obec Vlkov 3. místem v kategorii elektronických služeb. Umístění jsme si vydobyli díky aplikaci „Vlkov“ pro chytré mobilní telefony, která slouží jako informační nástroj komunikace obce s obyvateli. Cenu předal vedení obce hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán při ceremoniálu konaném 9. června 2020.

Mobilní aplikace Vlkov je součástí celistvé modernizace internetové prezentace obce, která byla zahájena v roce 2018 spuštěním nových webových stránek. Jejich obsahová koncepce a výtvarná podoba vycházela jednak z jedinečných potřeb Vlkova, avšak také ze zkušeností dodavatelů – firmy Drualas, jejíž webová řešení si získávají oblibu u uživatelů i uznání mezi specialisty, a autora výtvarného stylu naší obce, grafika a typografa Jiřího Tomana.

Pojetí webových stránek odráží i aplikace oceněná bronzovým místem. Jejím smyslem je umožnit rychlé předávání informací o obci a také dění v obci všem uživatelům moderních telefonů. Vlkov tímto krokem myslel především na mladou generaci, pro kterou je pohyb ve virtuálním světě samozřejmostí. Pomocí jednoduchého systému tak mohou být všichni uživatelé aplikace kdykoliv a kdekoliv „v obraze“, či jak se dnes říká „in“.

Pro obec velikosti Vlkova je prestižní, že jsme se v rámci Královéhradeckého kraje se svým moderním komunikačním nástrojem umístili po boku nesrovnatelně větších měst - Dvora Králové nad Labem a Hradce Králové. Název ceny „Smart City“ lze z anglického jazyka a žargonu uživatelů informačních technologií volně přeložit jako „chytré, inteligentní město“.  Vyhodnocení Vlkova jako jedné ze tří chytrých obcí kraje v roce 2020 si vážíme. I v dalších oblastech budeme usilovat o vyhledávání a zavádění soudobých a do budoucnosti orientovaných řešení, která mohou posunout kupředu kvalitu života ve Vlkově a posílit dobrý zvuk jeho jména.

Aplikaci si mohou zájemci stáhnout do svých mobilních telefonů:

Android: Google playiOS: iTunes
Zlatý erb
Mobilní aplikace Vlkov