Díky přívětivě rovinaté krajině směrem k Hradci Králové, zátočinám nedalekých řek Labe, Úpy a Metuje a současně také prvním vlnám zvedajícího se terénu k Orlickým horám a Krkonoším je okolí Vlkova ideálním místem pro vyjížďku. Vybíráme z hlavních možností:

Labská cyklistická stezka vede pouhé 2 km od obce a umožňuje spojení s krajským městem Hradcem Králové, Jaroměří, Smiřicemi, Josefovem a Kuksem, který je nejčastějším cílem cyklistů. Trasa podél tří řek je vhodná i pro rodiny s dětmi či bruslaře in-line.

Katastrem obce prochází lehká trasa č. 4266 z Černilova do Jaroměře, vedoucí převážně po asfaltu a nezpevněném povrchu, která může být východiskem k dalším cyklovýletům, např. po trase 4034 s cílem ve Starém Městě u Náchoda, která Vás zavede do Nového Města nad Metují a malebného údolí Peklo s vyhlášenou útulnou restaurací architekta Dušana Jurkoviče.

Spojení s jihovýchodně ležící oblastí podhůří Orlických hor zprostředkovává trasa č. 4166 vedoucí podél jižní hranice vlkovského katastru. Z jejího východiska v Ledcích lze pokračovat do atraktivní lesnaté oblasti podél Orlice a řady dalších míst Rychnovska. Z druhého cíle trasy v blízkých Smiřicích se lze dále vydat po několika trasách do příjemně zvlněné krajiny na západně a severozápadě s cíli v Erbenově Miletíně, na hoře Zvičině, či v místech bojů prusko-rakouské války roku 1866. 

Nezapomeňte při cestě kolem Vlkova odbočit do obce a občerstvit se v obecní Hospůdce pod lipami na návsi! Výborné pivo ve stínu staletých stromů a milý personál Vás posilní k další jízdě!

Informace o cyklostezkách naleznete na následujících portálech: (odkazy vedou na externí webové stránky a otvírají se v novém okně)

http://www.cyklotrasy.info/index.php?stranka=oblasti