Náš sbor má dvě družstva - muži a ženy. Postupně se nám daří sestavovat dohromady i družstvo dětí do 15 let a pevně doufáme, že v budoucích letech se budou moci závodů účastnit i naši nejmladší. Již několik let se pravidelně účastníme soutěží v okolních obcích, například v Josefově, Libřicích, Jasenné, Černožicích, Rasoškách, Lejšovce, a samozřejmě nemůžeme chybět doma při tzv. Vlkovské uličce. S touhou zkusit něco nového nás občas vítr zavane ještě na jiná místa. V minulých letech jsme byli například na Východočeských ligových závodech - noční soutěži v Dubenci, kde jsme úspěch ani nečekali, ale dokončení a diplom za účast nám byl velkým zadostiučiněním. V roce 2018 jsme plánovali navštívit hasiče v Provodově - Šonově a ukázat jim, zač je toho Vlkov. Bohužel selhala technika a na místo jsme nedojeli.