Vážení přátelé,

v červnu jsou zámecké brány otevřeny denně mimo pondělí v čase od 9 do 16 hod. Přístupný je hlavní prohlídkový okruh Zámecké Interiéry.

V sobotu a neděli můžete zavítat také na druhý interaktivní prohlídkový okruh Od půdy po sklep. Po předchozí domluvě lze tento okruh navštívit i ve všední dny, a to pro skupinu min. 10 osob.

Čas strávený v zámecké zahradě si nově můžete zpestřit její netradiční prohlídkou s názvem „O poklad zámeckého zahradníka Josefa Zajíčka“. Připraveny pro Vás máme pracovní listy se záludnými úkoly, které splní jen opravdu pozorní a bystří pátrači. A za jejich úspěšné rozluštění se dočkáte odměny!

Výstavy

Po celý měsíc probíhá v Galerii Za Pokladnou výstava malířky Miroslavy Černohorské s názvem „Abstraktní obrazy“. V Galerii Pod Žebrovkou si můžete prohlédnout expozici obrazů, mozaik, soch nebo hudebních nástrojů s názvem „Momentalis realis“ od Františka Kříže. Mimo jiné je možné spatřit největší hrající kytaru, která je zapsána i v knize rekordů. Do konce června je v arkádách zámku přístupná také výstava květinových maleb s názvem „U nás v kraji“, kterou pořádá Blanka Horáková.

Zámek okem fotografa

Vyzkoušejte své štěstí v již jubilejním 10. ročníku zámecké fotosoutěže. Své soutěžní snímky nám můžete zasílat do konce září 2023. Hlavní výhrou je víkendový pobyt v apartmánu „U Anny Bartoňové z Dobenína“. Těšíme se proto na originální fotografie pořízené Vašimi fotoaparáty.

Více než 100 let české hračky

Přijďte v termínu od 1. července do 3. září 2023 zavzpomínat na své dětství! Chystáme pro Vás hlavní letní výstavu s názvem „Více než 100 let české hračky“. Prohlédnout si budete moci staré panenky, autíčka, společenské hry, plyšáky a mnoho dalšího. Pro ty nejmenší bude připravena i malá herna. Výstava je připravována ve spolupráci s Muzeem hraček v Rychnově nad Kněžnou.

Ubytování na zámku

Už jste někdy přenocovali na zámku? U nás můžete! Stačí si vybrat jedno z našich třech stylových apartmá. V ceně pobytu je zahrnuta královsky bohatá snídaně a prohlídka zámku s průvodcem.

Dárkové poukazy

Obdarujte své blízké jedinečným zážitkem! Nabízíme poukazy na ubytování v jednom z našich zámeckých apartmá, prohlídku zámku nebo piknik v zámecké zahradě.

Více informací naleznete na našem webu www.zameknm.cz. O jednotlivých akcích či událostech Vás budeme průběžně informovat na našich sociálních sítích.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

Adresa: 
Zámek Nové Město nad Metují Nové Město nad Metují
Česká republika
50° 20' 37.968" N, 16° 8' 59.262" E
CZ