V období letních prázdnin je zámek pro návštěvníky otevřen každý den od 9 do 17 hodin.

Těšit se můžete na volně přístupné výstavy fotografií ve Švédské síni a arkádě zámku, prodejní výstavu kaktusů a oblíbené večerní prohlídky zámku, které budou věnované povídání o zámeckých hodinách.

Všechny prázdninové středy na zámku budou patřit také Festivalu zážitků. Jedná se o česko-polský projekt, jehož hlavním cílem je nabídnout návštěvníkům co nejvíce různorodých zážitků souvisejících s kulturním odkazem regionu. Tématem letošního ročníku jsou významné osobnosti. V rámci zážitkového programu na novoměstském zámku si budete moci vyzkoušet práci architekta pod vedením Dušana Jurkoviče. Časy konání: 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00 hod. Program se koná za každého počasí. Doporučujeme rezervace na tel. čísle 491 470 523.

Od 3. srpna do 30. září 2018 bude probíhat v zámecké Galerii Pod Žebrovkou výstava „KÁJA SAUDEK – Výstava děl“. Otevřena bude v rámci otevírací doby zámku. Výstava představí průřez tvorbou našeho nejvýznamnějšího komiksového kreslíře Káji Saudka. Expozice ukáže okolo sta nejen komiksových děl, ale i obrazů, ilustrací, grafik a velkoformátových zvětšenin. Můžete se těšit i na projekci, fotografie z rodinného archivu a mnoho unikátních původních tiskovin, jako jsou novoročenky, samizdatové časopisy, obaly LP a mnoho dalšího. Výstava je částečně prodejní. Návštěvníci si mohou zakoupit v zámeckém obchodě se suvenýry upomínkové předměty (knihy, plakáty, pohlednice a další), které se dají pořídit pouze na výstavách a ve specializovaných knihkupectvích.

Více informací o akcích naleznete na přiložených plakátech a webových stránkách www.zameknm.cz, www.festivalzazitku.cz

Fotogalerie:
Kája Saudek - výstava děl