Obec Vlkov spolu s Českým svazem ochránců přírody ve Smiřicích pořádá v sobotu 16. listopadu 2019 od 9 hodin výsadbu historických odrůd stromů v obnovované polní cestě do Smiřic.

Přijďte se také zapojit a pomoci nám! Cílem je doplnit znovu vytýčenou první třetinu historické cesty dřevinami, které měly na českém venkově vždy své místo. Čekají nás tradiční hrušně, kdouloně a také oskeruše. Kdo ví, třeba z aleje časem vznikne obecní sad lahodící oku i ústům!

Sraz účastníků je v 9 hodin před Obecním úřadem. Druhy práce, s nimiž nám můžete pomoci, zahrnují hloubení jam, sázení stromů, zarážení opěrných kůlů, uvazování kmínků a instalování zábran proti okusu zvěří.

Těšíme se na Vás, práce nám dohromady jistě půjde pěkně od ruky. Vlastní nářadí vítáno.

Vaše Obec Vlkov

PDF icon Výsadba stromů - leták874.17 KB