Obecní knihovna Vlkov a Obec Vlkov Vás srdečně zvou na cestopisnou přednášku o Islandu, která se uskuteční 8. 12. 2018 od 17 hod. v podkroví Obecního úřadu ve Vlkově.

Není těžké pochopit, proč se právě Island stal tolik vyhledávaným místem turistů, kteří přijíždějí obdivovat tuto tajemnou zemi ledovců, sopek a tisíců vodopádů. Většina z nich za pár dní objede ostrov kolem dokola. Odjíždějí nabažení ve vlněném svetru za nemalé turistické ceny a na Facebooku už dávno visí jejich selfie s islandským koníkem, papuchalkem i Björk. Ondřej Pospíšil a Pavlína Havlová si zvolili vlastní cestu na sever. Na zkušenou po studiu vyrazili s minimem finančních nákladů, rukama připravenýma k dílu a svým nadšením pro biologii. K čemu je procestovat krajinu, když nepoznáme zdejší lidi? Teprve pak vše zapadá do sebe! Hlavně pobýt, neproletět, poznat tohle drsné severské místo i životy místních lidí. Zveme vás na fascinující neobyčejná místa i do úplně obyčejného obýváku Islanďanů. Těšíme se na viděnou!

Image icon Plakát - přednáška Island3.75 MB
Vlkov